איזה אוכל מומלץ לחתולים ואיזו כמות לתת?

אוכל יבש כמו של הכלבים או אוכל רטוב מקופסת שימורים? לכל אחד מהמוצרים האלה יש יתרונות וחסרונות והעדפה אישית של בעל החתול והכי חשוב- העדפה אישית של החתול. אנחנו מאמינים שרוב החתולים היו מעדיפים את הפחית שמכילה את האוכל הרטוב אבל חשוב שנבדוק מה מתאים לחתול שלנו ואיזה אוכל לחתולים חשוב שניתן לו ולא רק מה שהוא מעדיף.

איזה אוכל לחתולים עדיף – יבש או רטוב?

 

קודם כל חשוב להבין שמדובר באוכל רטוב שמיועד ספציפית לחתולים ולא סתם פחית שימורים. זה נחמד לפנק מדי פעם את החתול שלנו בקצת טונה מקופסת השימורים שלנו כל עוד הדגש הוא על קצת. כל אוכל שהוא לא אוכל לחתולים באופן ייעודי אלא אוכל שלנו כבני אדם שהחתול אוהב – אמנם יהיה לו טעים אבל לאו דווקא יהיה לו מספק מבחינה תזונתית. חשוב לבחור אוכל שקודם כל מכיל את כל הרכיבים התזונתיים שהחתול שלכם צריך בין אם מדובר באוכל יבש או באוכל רטוב. למגוון האוכל הרטוב שניתן למצוא אצלנו בחנות לחצו – כאן.

יש לקחת בחשבון שחתול היא חיה טורפת שאמורה לאכול אך ורק בשר. במזונות היבשים תמיד יהיו פחמימות שאינם נחוצות לחתול שלנו אך עם זאת יהיו מזונות עשירים יותר בכמות ואיכות הבשר. במזונות הרטובים שרובם בחנות חיות בקרית אונו הם תזונה מלאה לחתולים אין פחמימות ויש מוצרים איכותיים ביותר שמאוד מומלץ לשלב בתזונה של החתול שלכם אמנם לא יחד עם המזון היבש מבחינת זמני עיכול שונים, החתול שלכם בטוח ישמח.

שביתת רעב של חתולים:

שלא כמו כלבים שיאכלו הכל וכמה שיותר מבלי להיות בררנים גדולים, חתולים לא ימהרו לאכול מה שלא טעים להם אחרי הרחה בלבד ולא רק שלא יטעמו את האוכל אם הוא לא נראה להם- הם יכולים להגיע למצב שתקופה ארוכה בה הם בצום כי הם לא מוכנים לאכול מהאוכל שנתתם להם- ממש כך.

לכן אם החלטתם על אוכל יבש לחתולים והחתול שלכם לא ממש בעניין תוכלו לעזור לו על ידי הרטבה מעט של האוכל, או שניתן להגיע בתוך שבוע מהרכישה ולהחליף למזון אחר מומלץ.

אם אתם לא יודעים מה לבחור עבור החתול שלכם או שחשבתם שבחרתם עבורו את האוכל הנכון אבל הוא בשלו החליט לצאת בתגובה של צום ארוך, רצוי וכדאי להתייעץ עם איש מקצוע בחנות חיות בקרית אונו שמוכר גם מזון לחתולים שיוכל לתת לכם המלצה על אוכל לחתולים שיתאים לחתול שלכם ושהוא יאכל בשמחה או איך לשכנע אותו כאמור לאכול את האוכל שבחרתם עבורו גם אם זו לא היתה הבחירה שלו.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על – מהו החול הטוב ביותר לחתול שלי?

המידע מוגש באדיבות חנות חיות: פט סטוריבוטיק כלבים וחתולים במרכז רימון, קרית אונו 

5/5

אהבת את המאמר?

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח לוואטס אפ
שיתוף ב email
שלח למייל
שיתוף ב print
הדפס

השאר תגובה

דילוג לתוכן