כיצד לבחור את האוכל המתאים לכלב שלנו?

בדיוק כמו שאנחנו דואגים לאכול אוכל בריא ומזין שטוב לנו, חשוב שנבחר גם לכלב שלנו אוכל לכלבים שטוב עבורו. ההבדל הוא שהכלב לא יודע לומר לנו מה טוב לא ומה לא וכלבים נוטים לאכול הכל בלי הבחנה כך שאנחנו נגלה את זה כשהוא יקיא, ישלשל או יפתח תגובה אלרגית. לכן מאוד חשוב שאנחנו נדע איך לבחור עבורו אוכל לכלבים שמתאים לו וטוב לו.

איך בוחרים אוכל לכלבים?

 

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק מה הרכיבים שיש באוכל. בכל סוגי המזון כתוב מאחורי האריזה את תכולת האריזה מבחינת מרכיבים ואיזה מרכיב יש הכי הרבה בסוג האוכל הזה. אם הכלב שלכם אלרגי לסוג אוכל מסוים או הגיב בעבר בצורה לא טובה למרכיב מסוים באוכל חשוב לוודא שאין אותו באוכל החדש שאתם בוחרים עבורו גם לא בכמות קטנה מאוד. חשוב גם להקפיד לקרוא את הרכיבים הכתובים באנגלית שכן הם הכי אמינים, העברית נוטה לטעויות.

כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שמבין באיכות המרכיבים ובסוגי האוכל לכלבים בכדי שלא ינסה רק למכור לכם את מה שהוא רוצה למכור אלא את מה שמתאים לכלב שלכם. מזון איכותי מכיל כמות גדולה של בשר טרי או דג טרי ולכן גם יעלה יותר ויש לקחת זאת בחשבון. לאחר מכן הרמה הבאה באיכות של אוכל לכלבים תהיה בשר מיובש ודגים מיובשים ולאחר מכן חומרים ורכיבים לא איכותיים שמאוד מומלץ לא לצרוך כלל.

בכדי להתאים את סוג האוכל לכלב חשוב לשים לב לכמה פרמטרים:

  1. גודל הכלב מבחינת משקל.
  2. גזע הכלב.
  3. גיל הכלב- אם מדובר בגור, כלב צעיר או כלב בוגר.
  4. רגישויות ואלרגיות לסוגי מזון שונים.
  5. מצב רפואי של הכלב שמצריך בחירה של סוג מזון מסוים, באופן קבוע או לתקופה מסוימת.
  6. המלצה של המטפל בחנות, מאלף הכלב אם יש והווטרינר.
  7. עלויות של המוצרים- ישנם מותגים שיעלו הרבה יותר מאוכל אחר שכן השם והאיכות עולים גם הם. לא תמיד צריך לרכוש את האוכל היקר ביותר אבל בטח לא להתפשר על איכות ירודה בגלל מחיר. חשבו גם כמה הכלב אוכל בחודש בכדי לדעת מה תהיינה העלויות הצפויות שלכם בקניית אוכל עבורו.
  8. ההמלצה היא לקנות סוג מזון שהרכיב העיקרי והמרכזי בו הוא בשר אמיתי. כמו למשל את הבלקנדו מאסטר קראפט סלמון שניתן למצוא בחנות שלנו.

בשלב הראשון כדאי לערבב 25% אחוז מהמזון החדש ו75% מהמזון הקודם ליומיים ולראות איך הוא מגיב – אם אין תופעות לוואי אפשר להגדיל את אחוז האוכל החדש באופן הדרגתי וכמובן להמשיך לעקוב. במידה והכלב מקיא או משלשל או מתחיל להתגרד יש להחליף את סוג האוכל באופן מידי.

חשוב לזכור שמזון לכלבים שאנו נותנים לכלב הוא אחד מהמרכיבים של שגרת היום שלו. למידע נוסף אודות שגרת יום קראו את המאמר – שינוי בשגרה היומית של הכלב שלנו.

המידע מוגש באדיבות חנות חיות: פט סטוריבוטיק כלבים וחתולים במרכז רימון, קרית אונו 

5/5

אהבת את המאמר?

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח לוואטס אפ
שיתוף ב email
שלח למייל
שיתוף ב print
הדפס

השאר תגובה

דילוג לתוכן