המדריך השלם לאימוץ כלבים

עמיחי בוסקילה, הבעלים של חנות פט סטורי בקריית אונו, בטור מיוחד שמיועד למי ששוקל להכניס הביתה את ידידו הטוב ביותר של האדם

תגיד, כדאי לי לאמץ כלב? אין יום שלא שואלים אותי את זה לפחות פעם אחת. התשובה שלי תמיד מסתכמת בשלוש מילים – הכל תלוי בכם. כל הורה שרוצה לאמץ כלב יודע עמוק בפנים שאם לא הוא לא יקפיד על כך, הטיפול בכלב ייפול עליו. זה לא פשוט ולא קל אבל לטיפול בכלב יש המון יתרונות שחשוב לדבר עליהם:

  • אימוץ כלב מלמד ילדים לחוש חמלה, אכפתיות ואמפתיה כלפי חסרי ישע – אלו הן חלק מהסיבות בגללן טיפול ריגשי לילדים בעזרת בעלי חיים הפך לאחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות. הטיפול בבעלי חיים מלמד איך להתנהל בעדינות, להרגיש את האחר, להתחשב, לחמול, וכל זה על ידי המגע העדין והרך בחיה.
  • אימוץ כלב מלמד מהי אהבה ללא גבולות. – כלב זה אהבה ללא גבולות. כל אהבה שתתנו לו תחזור אליכם שבעתיים- וכאשר הילדים יראו שליטופים יתקבלו בליקוקים, הצמדות ובקשה לעוד הם יבינו מה זה לתת אהבה ולקבל אהבה וירגישו מחוזקים. אין יותר שמח מקבלת הפנים של כלב כאשר נכנסים הביתה והאהבה שהוא מרעיף עלייך כשהוא רואה אותך, גם אם הלכת לשתי דקות בלבד. בנוסף, ילדים שקשה להם להתחבר או לדבר עם ילדים אחרים ימצאו שהרבה יותר קל לעשות זאת בזמן טיול עם הכלב כאשר אחרים ניגשים לשאול שאלות ולבקש ללטף.
  • אימוץ כלב מחזק את המערכת החיסונית של הילדים – הקירבה הפיזית אל הכלב, הליטופים והליקוקים חושפים את הילד לחיידקים אך באופן מפתיע הם לא גורמים לו להיות חולה יותר. מחקרים מראים שגידול חיית מחמד מחזקת את המערכת החיסונית.
  • אימוץ כלב מחזק את הביטחון העצמי – לגדל כלב זה לאהוב ללא גבולות. כל אהבה שתתנו לו תחזור אליכם שבעתיים- וכאשר הילדים יראו שליטופים יתקבלו בליקוקים, התרפקות ובקשה לעוד הם יבינו מה זה לתת אהבה ולקבל אהבה וירגישו מחוזקים. אין יותר שמח מקבלת הפנים של כלב כאשר נכנסים הביתה והאהבה שהוא מרעיף עלייך כשהוא רואה אותך, גם אם הלכת לשתי דקות בלבד. בנוסף, ילדים שקשה להם להתחבר או לדבר עם ילדים אחרים ימצאו שהרבה יותר קל לעשות זאת בזמן טיול עם הכלב כאשר אחרים ניגשים לשאול שאלות ולבקש ללטף.

לא רק הילדים יוצאים מורווחים מאימוץ כלב, גם עבור ההורים יש יתרונות. היציאה לטיול עם הכלב מאפשרת להם לנקות את הראש אחרי יום עבודה, לעשות קצת ספורט וליצור קשרים חברתיים חדשים.

אין ספק שהמשמעות של אימוץ כלב, היא שינוי באורח החיים של כל בני המשפחה. ממש כמו תינוק חדש, בהתחלה הטיפול מצריך יותר מאמץ ויותר השקעה, אך בסוף האהבה היא אין סופית והאושר הוא גדול. אם אתם חושבים איזה כלב לאמץ, כנסו לחנות. אשמח לעזור לכם להגיע להחלטה…

שלכם

עמיחי בוסקילה

פט סטורי, קריית אונו

https://www.facebook.com/PetStoryIL/

אהבת את המאמר?

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח לוואטס אפ
שיתוף ב email
שלח למייל
שיתוף ב print
הדפס

השאר תגובה

דילוג לתוכן