כשהילד מבקש כלב – אמרו כן

הילד מבקש כלב ואתם יודעים שעם כל הרצון הטוב, כהורים, אם לא תקפידו על כך – רוב הטיפול ייפול עליכם. אז מה בכל זאת היתרונות בגידול כלב? קראו.

חזרתם הביתה מותשים אחרי יום עבודה, פתחתם את הדלת והתקבלתם בנביחות קולניות, קפיצות וכשכוש בזנב המעידים על אושר גדול.

אבל עם כל החום, האהבה, הליקוקים וההתרפקות שכלבים מרעיפים עלינו, הם עדיין משירים ומשאירים הרבה שערות, נובחים בשעות לא שגרתיות ויכולים להוות מטרד לפנות בוקר כשאתם רוצים להמשיך לישון והם רוצים טיול ויפה שעה אחת קודם.

עמוק בפנים אתם יודעים שבתור הורים אם לא תקפידו על כך – רוב הטיפול בכלב ייפול עליכם. וזו בדיוק ההזדמנות לגלות כמה יתרונות יש לגידול כלב בבית, וגם כמה חשוב להבהיר לילדים מבעוד מועד שלגדל כלב זו אחריות ולוודא שהם אכן מוכנים.

לגדול עם כלבים מהרגע הראשון

אם אתם אוהבי חיות ובעלי כלבים, אז ברור לכם מאליו שהילד שלכם ייוולד לבית עם חיות וילמד את אהבת החיות תוך כדי גדילה וטוב כך.

גידול ילדים עם חיית מחמד מלמד אותם חמלה מגיל צעיר, אהבה ללא גבולות, מונע מהם לפחד מחיות קטנות וגדולות כאשר יגדלו, ואפילו מחזק את המערכת החיסונית שלהם.

נכון, כלבים מכניסים לכלוך הביתה, משירים שיער ומלקקים הרבה דברים ברחוב ואז את התינוק שלכם, אבל כמו כל דבר בתור בעלי הבית- גם זו אחריות שלכם. לדאוג לניקיון ובריאות הכלב, להרחקה מהילד כשצריך ולשמור עליהם ביחד ולא להשאיר לבד.

כשהילדים גדלים ומבקשים כלב

זה קורה כמעט בכל בית, הרגע הזה שהילדים מתחננים לכלב.

חלקם ישכחו מזה, חלקם יסתפקו בחיה אחרת קטנה יותר כמו אוגר או אפילו דג וחלקם ימשיכו להתעקש על כלב.

לפני שתענו לבקשת הילדים ב”לא” החלטי וחד משמעי, חשוב שתדעו שיש יתרונות רבים לאימוץ כלב:

אחריות

בהתאם לגילאי הילדים תוכלו ללמד אותם אחריות על ידי כלב. זה אומר חלוקת תפקידים מסודרת של מי מטייל עם הכלב ומתי, מי מבריש אותו, מי משחק איתו מי אחראי לאוכל ולמים. אל תיקחו שום דבר כמובן מאליו אחרת תיתקלו ולא פעם בקערת מים ריקה וכלב צמא ותצטרכו אתם למלא אותה בזמן שאתם מתעצבנים שהאחריות נפלה עליכם. כלב זו הזדמנות נהדרת גם להזכיר לכם שאתם אחראים על חינוך הילדים ולא על לקיחת כל האחריות בבית עליכם אלא חלוקת תפקידים בכל תחום וזה כולל גידול כלב.

חמלה

דאגה והתחשבות באחר- לא סתם טיפול בעזרת בעלי חיים הפך לאחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות בעיקר עם ילדים. הטיפול בסוגים שונים של בעלי חיים מלמד את הילדים איך להתנהל בעדינות, להרגיש את האחר, להתחשב, לחמול, וכל זה על ידי המגע העדין והרך בחיה. התגובות הטבעיות של הכלב שיפיק הנאה מתשומת הלב יבהירו להם כמה זה חשוב להיות נעימים ולדאוג לאחר.

ביטחון עצמי

כלב זה אהבה ללא גבולות. כל אהבה שתתנו לו תחזור אליכם שבעתיים- וכאשר הילדים יראו שליטופים יתקבלו בליקוקים, הצמדות ובקשה לעוד הם יבינו מה זה לתת אהבה ולקבל אהבה וירגישו מחוזקים. אין יותר שמח מקבלת הפנים של כלב כאשר נכנסים הביתה והאהבה שהוא מרעיף עלייך כשהוא רואה אותך, גם אם הלכת לשתי דקות בלבד. בנוסף, ילדים שקשה להם להתחבר או לדבר עם ילדים אחרים ימצאו שהרבה יותר קל לעשות זאת בזמן טיול עם הכלב כאשר אחרים ניגשים לשאול שאלות ולבקש ללטף.

חיזוק המערכת החיסונית

למרות מה שרוב האנשים חוששים ממנו- כאשר יש כלב (או כל חיה אחרת לצורך העניין) בבית הילד לא חולה יותר אלה להיפך. מערכת החיסון של הילד חזקה יותר ועמידה יותר בפני מחלות שכן הוא רגיל לחיות עם הכלב מההתחלה וצמוד.

מלבד העצמת הרגש והנפש, קיימים יתרונות גם לטיול עם הכלב (גם למבוגרים אגב):

* יציאה מהמסכים וטיול בטבע

* יצירת קשרים חברתיים חדשים

* שיפור הכושר הגופני

* הפגת מתחים ולחץ (משיעורי בית, מהצקות בבית הספר, מקשיים בבית, מהעבודה)

בסופו של דבר בעלי החיים מעניקים לנו אהבה ללא תנאים ומלמדים אותנו הקטנים והגדולים על רגישות, הבנה ודאגה לאלה שלא יכולים לדאוג לעצמם. כלבים וילדים תמיד ירוצו לקראתכם בשמחה כשתחזרו הביתה מיום העבודה, אין ספק שאין אושר גדול מזה.

על הכותב:
עמיחי בוסקילה
מאלף כלבים ובעל חנות החיות “פט סטורי”
https://www.facebook.com/PetStoryIL/

המידע מוגש באדיבות חנות חיות: פט סטוריבוטיק כלבים וחתולים במרכז רימון, קרית אונו 

5/5

אהבת את המאמר?

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח לוואטס אפ
שיתוף ב email
שלח למייל
שיתוף ב print
הדפס

השאר תגובה

דילוג לתוכן