מה מותר לחתולים לאכול?

חתולים אמנם יותר בררנים מכלבים ולא יאכלו כל דבר שתיתנו להם אבל זה לא אומר שאפשר לתת להם כל דבר. חשוב מאוד להקפיד על האוכל שבוחרים עבורם וגם כמובן חשוב לשים לב שהם לא אוכלים דברים שאסור להם.

לא יודעים? לא בטוחים? גשו לחנות חתולים בקרית אונו או לחנות חתולים קרובה אליכם ושאלו את המוכר איזה אוכל מותר לחתולים לאכול ולא פחות חשוב- איזה אוכל אסור לחתולים לאכול.

לחתולים מותר לאכול אוכל של חתולים:

אם אתם רוצים שהחתול שלכם יקבל את כל הערכים התזונתיים שהוא צריך וגם ירגיש טוב ויהיה שבע אז תנו לו אוכל לחתולים. לא משהו אחר, לא משהו במקום. אפשר מדי פעם לתת לו תוספת טעימה שהוא יכול לעכל ושלא תעשה לו רע.

בשביל לדעת מה מותר לחתולים לאכול הרבה יותר קל לענות על השאלה מה אסור לתת לחתולים לאכול:

  1. אסור לתת לחתולים לאכול אוכל שמיועד לכלבים. גם אם הוא נראה לכם אותו הדבר וגם אם הוא מריח אותו הדבר. אוכל לכלבים מכיל תרכובות אחרות מאשר אוכל לחתולים וחתול זקוק לערכים אחרים מכלב. כגון חלבון גבוה יותר.
  2. אסור לתת לחתולים לאכול עצמות קטנות- נכון שרואים אותם בסרטים המצוירים מלקקים חלב ומתענגים על עצם דג קטנה אבל במציאות זה יכול להזיק למעיים שלהם על ידי סתימת מעיים וגרימת דימומים פנימיים.
  3. אסור לתת לחתולים לאכול שמרים- כל הבצקים התפוחים למיניהם יכולים לעשות נזק בקיבה של החתול ולכן יש להימנע מהם.
  4. אסור לתת לחתולים לאכול ביצה לא מבושלת- ביצה לא מבושלת עלולה להכיל חיידקים מזיקים כמו חיידק הסלמונלה ובדיוק כמו שהוא יכול להזיק לנו הוא יכול להזיק לחתול שלנו.
  5. לא מומלץ לתת לחתולים לאכול טונה- אפשר לתת להם טיפונת מדי פעם כתוספת לאוכל שלהם או כפינוק אבל הטונה עצמה מכילה כמות גדולה במיוחד של נתרן שהיא אינה טובה לחתול ולכן אין להרגיל אותו לטונה על בסיס קבוע .

יש עוד כמה מאכלים שאסור לחתולים לאכול ולכן אתם צריכים להיות מאוד אחראיים ולבדוק זאת בכדי שלא רק תגרמו לחתול להרגיש לא טוב אלא תשימו אותו במצב מסכן חיים מבחינה בריאותית. אם אתם רוצים לתת לו אוכל איכותי וייעודי התייעצו עם אותו בעל חנות חתולים בקרית אונו שישמח להתאים עבורכם את המזון לחתולים הטוב ביותר עבור החתול שלכם וגם לומר לכם מה אסור לו לאכול ולמה.

מידע נוסף אודות אוכל לחתולים ניתן לקרוא במאמרנו – איזה אוכל מותר לתת לחתול ובאיזה כמות!

המידע מוגש באדיבות חנות חיות: פט סטוריבוטיק כלבים וחתולים במרכז רימון, קרית אונו 

5/5

אהבת את המאמר?

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח לוואטס אפ
שיתוף ב email
שלח למייל
שיתוף ב print
הדפס

השאר תגובה

דילוג לתוכן